Sdílet na Facebooku

Medulin na samém jihu Istrie

Malé přístavní městečko Medulin (italsky Medolino) leží na samém jihu Istrijského poloostrova v Chorvatsku. Městečko samotné má pouhých 2.580 obyvatel, spolu se samosprávnou oblastí (například sousedního městečka Ližnjan), která k němu připadá pak celkově 6.004 obyvatel (podle sčítání z roku 2001). Město je vzdáleno pouhých 10 kilmetrů od města Pula, které je jedním z center Istrie.

Největší zajímavostí Medulinu je okolní krajina. Hlavně pobřeží je zde opravdu hodně členité a rozmanité. Místy se mohutné poloostrovy zakusují kilometry do moře a místy zase naopak moře oplácí mnohakilometrovými zátokami zakouslými směrem do pevniny. Všude kolem je spousty menších ostrůvků. Někde jako třeba u protější vesničky Pomer pak najdete 300 metrů dlouhé lávky skrz moře na další břeh.

Krajina je to opravdu pěkná. Díky umístění v zálivu má navíc Medulin velký přírodní přístav. Okolní poloostrovy zase poskytují dostatek prostoru ke koupání nebo k večerním procházkám. Není se tak čemu divit, že zdejší ekonomika je založena na cestovním ruchu. Je tu opravdu nádherně!

Tip pro vás! Na poloostrově na jih od města se nachází nádherný kemp s velmi pěknými plážemi. V kempu se můžete ubytovat se stanem, karavanem, ale i v chatičkách.

Pěkné oficiální stránky regiony a města naleznete na adrese: medulin.hr

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.