Sdílet na Facebooku

Karigador klidné letovisko

Karigador (italsky: Carigador d’Istria) je malá pobřežní vesnice, která administrativně spadá pod ne o moc větší vesnici Brtonigla, jenž se nachází asi 6 kilometrů ve vnitrozemí. Karigador je malé turistické letovisko situované v severní části Istrie. Nejbližší trošku větší město Novigrad je vzdálené asi 5 kilometrů na jih. Směrem 10 kilometrů na sever je taktéž větší město Umag.

Poklidné letovisko Karigador na Istrii

V Karigadoru trvale žije 234 obyvatel. Bydlí zde početné menšiny Italů (20% obyvatel) a Slovinců (15% obyvatel).

Karigador je skutečně hodně miniaturní obec. Díky tomu je zde poměrně klid. Většina domů je situována kolem jedné ulice, hlavní silnice, která vede podél pobřeží. Tady se jí říká Ulica Sv. Benedikta. Nějaké domky jsou roztroušeny i směrem do vnitrozemí směrem k vesnici Fiorini. Karigador se nachází v malém zálivu, na protější straně je pak vesnice Dajla.

Přístavní molo v Karigadoru    Pláž ve vesnici Karigador

Na severním konci Karigadoru je velký autokemp Umag. Je zde možnost se ubytovat ve stanech, chatkách nebo s karavanem. Kemp je velký a výborně vybaven. Dokonce má i svůj bazén.

Obec nemá vlastní přístav, ale ve svém středu má kamenné molo, u kterého mohou pohodlně kotvit menší lodě. Pobřeží Karigadoru je hodně kamenité, nicméně jsou zde vytvořeny terasy na koupání. Někde dokonce i se zábradlími pro pohodlný vstup do vody. Celkově je Karigador velmi klidnou destinací, ze které je však možné podnikat zajímavé výlety do okolí.

Důkladné mytí lodi v Karigadoru

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.