Sdílet na Facebooku

Barbariga

Barbariga je čistě turistická obec při pobřeží. Nachází se zhruba v půlce cesty mezi Pulou a Rovinjí. Do obou z těchto měst je to cca 15 kilometrů. Hlavní silnice vede kousek ve vnitrozemí za obcí, podél pobřeží pak vede okreska do nedaleké obce Peroj.

Barbariga se také nachází na stejnojmenném poloostrově, který ovšem nijak extrémně nevybočuje do moře. Poloostrovu se také někdy říká Punta Cissana podle osady Cissa, která zde byla postavena v Antice. Dále se při pobřeží nalezli pozůstatky římského letního sídla z 1. století.

Ale zpátky k obci. Na Barbarige je opravdu poznat, že se jedná o turistické město. Je totiž složena hlavně z řad apartmánů, které jsou v pravoúhlých ulicích narovnány jeden za druhým. Navíc vypadají celé bloky stejně a celkový ráz obce je tak poměrně fádní. Jiné je jenom starší jádro, které se nachází směrem do vnitrozemí a které se podobá jakékoliv jiné podobné obci v Chorvatsku.

Jinak Barbariga neleží přímo u moře. Z nejbližší části město je to na pláž cca 250 metrů. Vysoké skály zde sice tolik nejsou, ale na druhou stranu je pobřeží hodně kamenité. Většinou bohužel nejde o žádné oblázky, ale o středně velké kameny (10-30 cm). Okolí obce je netypicky rovinaté a daří se zde hodně zemědělství. Na západ od města je například velký olivový háj.

Zdejší oblast má být jedním z nových center turistického ruchu. Počítá se zde s výstavbou nových hotelů, luxusních bytů, lázní mariny nebo dokonce golfového hřiště. To je ale zatím jenom hudba budoucnosti a zatím zde převažují běžní návštěvníci.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.